- Part # OD9225-48HBXE
- Category HVAC
- Category Fan/Ventilation
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
OD922548HBXE
DC FAN
BALL
92MM
5000RPM
48V
0.15A
SUPPLY VOLTAGE VDC:48V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:92MM
EXTERNAL DEPTH:25.5MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:93.8CFM
NOISE RATING:53DBA
POWER RATING:8.1W
IP RATING:-ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/25/2024
OD9225-48HBXE
Specifications
- Part # OD9225-48HBXE
- Category HVAC
- Category Fan/Ventilation
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
OD922548HBXE
DC FAN
BALL
92MM
5000RPM
48V
0.15A
SUPPLY VOLTAGE VDC:48V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:92MM
EXTERNAL DEPTH:25.5MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:93.8CFM
NOISE RATING:53DBA
POWER RATING:8.1W