- Part # OD9225-24MBIP68
- Category Panel Accessories
- Category Fan/Thermal Management for Control Panel
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
OD922524MBIP68
AXIAL FAN
BALL BEARING
92MM
24VDC
SUPPLY VOLTAGE VDC:24V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:92MM
EXTERNAL DEPTH:25MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:35.3CFM
NOISE RATING:30DBA
POWER RATING:2.8W
IP RATING:IP68 ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 10/25/2024
OD9225-24MBIP68
Specifications
- Part # OD9225-24MBIP68
- Category Panel Accessories
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
OD922524MBIP68
AXIAL FAN
BALL BEARING
92MM
24VDC
SUPPLY VOLTAGE VDC:24V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:92MM
EXTERNAL DEPTH:25MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:35.3CFM
NOISE RATING:30DBA
POWER RATING:2.8W