- Part # OD9225-12LB
- Category Panel Accessories
- Category Fan/Thermal Management for Control Panel
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
OD922512LB
AXIAL FAN
BALL
39CFM
28DB
12VDC
SUPPLY VOLTAGE VDC:12V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:92.5MM
EXTERNAL DEPTH:25MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:39CFM
NOISE RATING:28DBA
POWER RATING:-
RATED SPEED:2100RPM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/25/2024
OD9225-12LB
Specifications
- Part # OD9225-12LB
- Category Panel Accessories
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
OD922512LB
AXIAL FAN
BALL
39CFM
28DB
12VDC
SUPPLY VOLTAGE VDC:12V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:92.5MM
EXTERNAL DEPTH:25MM