- Part # OD8038-48MBVXE10A
- Category HVAC
- Category Fan/Ventilation
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
OD803848MBVXE10A
DC FAN
BALL
80MM
6525RPM
48V
0.51A
SUPPLY VOLTAGE VDC:48V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:80MM
EXTERNAL DEPTH:38MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:90CFM
NOISE RATING:59.1DBA
POWER RATING:24.5W
IP RATING:- ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/25/2024
OD8038-48MBVXE10A
Specifications
- Part # OD8038-48MBVXE10A
- Category HVAC
- Category Fan/Ventilation
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
OD803848MBVXE10A
DC FAN
BALL
80MM
6525RPM
48V
0.51A
SUPPLY VOLTAGE VDC:48V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:80MM
EXTERNAL DEPTH:38MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:90CFM
NOISE RATING:59.1DBA
POWER RATING:24.5W