- Part # OD8025-24HBIP69K
- Category Panel Accessories
- Category Fan/Thermal Management for Control Panel
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
OD802524HBIP69K
DC AXIAL FAN
BALL
40CFM
0.12A
24V
SUPPLY VOLTAGE VDC:24V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:80MM
EXTERNAL DEPTH:25MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:40CFM
NOISE RATING:33DB
POWER RATING:2.9W
IP RATING:IP69K ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/25/2024
OD8025-24HBIP69K
Specifications
- Part # OD8025-24HBIP69K
- Category Panel Accessories
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
OD802524HBIP69K
DC AXIAL FAN
BALL
40CFM
0.12A
24V
SUPPLY VOLTAGE VDC:24V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:80MM
EXTERNAL DEPTH:25MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:40CFM
NOISE RATING:33DB
POWER RATING:2.9W