- Part # OD6038-12LBVXC
- Category Panel Accessories
- Category Fan/Thermal Management for Control Panel
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
OD603812LBVXC
AXIAL FAN
BALL BEARING
60MM
12VDC
SUPPLY VOLTAGE VDC:12V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:60MM
EXTERNAL DEPTH:38MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:38CFM
NOISE RATING:50DB
POWER RATING:3W
RATED SPEED:6000RPM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/25/2024
OD6038-12LBVXC
Specifications
- Part # OD6038-12LBVXC
- Category Panel Accessories
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
OD603812LBVXC
AXIAL FAN
BALL BEARING
60MM
12VDC
SUPPLY VOLTAGE VDC:12V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:60MM
EXTERNAL DEPTH:38MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:38CFM
NOISE RATING:50DB
POWER RATING:3W