- Part # OD6015-12HB01A
- Category Panel Accessories
- Category Fan/Thermal Management for Control Panel
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
OD601512HB01A
AXIAL FAN
BALL BEARING
60MM
12VDC
SUPPLY VOLTAGE VDC:12V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:60MM
EXTERNAL DEPTH:15MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:16CFM
NOISE RATING:33DB
POWER RATING:-
RATED SPEED:4500RPM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/25/2024
OD6015-12HB01A
Specifications
- Part # OD6015-12HB01A
- Category Panel Accessories
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
OD601512HB01A
AXIAL FAN
BALL BEARING
60MM
12VDC
SUPPLY VOLTAGE VDC:12V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:60MM
EXTERNAL DEPTH:15MM