- Part # OD280AN-12MB
- Category Panel Accessories
- Category Fan/Thermal Management for Control Panel
- Weight 6.00 lbs
Product Information
Description:
OD280AN12MB
AXIAL FAN
BALL BEARING
280MM
12VDC
SUPPLY VOLTAGE VDC:12V
FAN FRAME TYPE:RECTANGULAR WITH ROUNDED ENDS
FAN FRAME SIZE:280MM
EXTERNAL DEPTH:89MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:1060CFM
NOISE RATING:56DB
IP RATING:-ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/25/2024
OD280AN-12MB
Specifications
- Part # OD280AN-12MB
- Category Panel Accessories
- Weight 6.00 lbs
Product Information
Description:
OD280AN12MB
AXIAL FAN
BALL BEARING
280MM
12VDC
SUPPLY VOLTAGE VDC:12V
FAN FRAME SIZE:280MM
EXTERNAL DEPTH:89MM