- Part # OD180APL-24HTBIP68
- Category Panel Accessories
- Category Fan/Thermal Management for Control Panel
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
OD180APL24HTBIP68
DC AXIAL FAN
BALL
460CFM
2.5A
24V
SUPPLY VOLTAGE VDC:24V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:180MM
EXTERNAL DEPTH:65MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:460CFM
NOISE RATING:63.2DBA
POWER RATING:60.2W ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/25/2024
OD180APL-24HTBIP68
Specifications
- Part # OD180APL-24HTBIP68
- Category Panel Accessories
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
OD180APL24HTBIP68
DC AXIAL FAN
BALL
460CFM
2.5A
24V
SUPPLY VOLTAGE VDC:24V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:180MM
EXTERNAL DEPTH:65MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:460CFM
NOISE RATING:63.2DBA