- Part # OD172SAP-12HHB10AZ
- Category HVAC
- Category Fan/Ventilation
- Weight 2.00 lbs
Product Information
Description:
OD172SAP12HHB10AZ
DC FAN
172MM
310CFM
60DB
SUPPLY VOLTAGE VDC:12V
FAN FRAME TYPE:CIRCULAR
FAN FRAME SIZE:172MM
EXTERNAL DEPTH:51.6MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:310CFM
NOISE RATING:60DB
POWER RATING:24W
RATED SPEED:3950RPM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/25/2024
OD172SAP-12HHB10AZ
Specifications
- Part # OD172SAP-12HHB10AZ
- Category HVAC
- Category Fan/Ventilation
- Weight 2.00 lbs
Product Information
Description:
OD172SAP12HHB10AZ
DC FAN
172MM
310CFM
60DB
SUPPLY VOLTAGE VDC:12V
FAN FRAME TYPE:CIRCULAR
FAN FRAME SIZE:172MM
EXTERNAL DEPTH:51.6MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:310CFM
NOISE RATING:60DB
POWER RATING:24W