- Part # OD1238-48H3BVXE10A
- Category HVAC
- Category Fan/Ventilation
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
OD123848H3BVXE10A
DC FAN
BALL
120MM
5980RPM
48V
1.6A
SUPPLY VOLTAGE VDC:48V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:120MM
EXTERNAL DEPTH:38MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:285.2CFM
NOISE RATING:64.6DBA
POWER RATING:77.7W ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/25/2024
OD1238-48H3BVXE10A
Specifications
- Part # OD1238-48H3BVXE10A
- Category HVAC
- Category Fan/Ventilation
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
OD123848H3BVXE10A
DC FAN
BALL
120MM
5980RPM
48V
1.6A
SUPPLY VOLTAGE VDC:48V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:120MM
EXTERNAL DEPTH:38MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:285.2CFM
NOISE RATING:64.6DBA