- Part # OD1225-48MBIP68
- Category Panel Accessories
- Category Fan/Thermal Management for Control Panel
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
OD122548MBIP68
AXIAL FAN
BALL BEARING
120MM
48VDC
SUPPLY VOLTAGE VDC:48V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:120MM
EXTERNAL DEPTH:25MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:90CFM
NOISE RATING:35DB
POWER RATING:3.5W
IP RATING:IP68 ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/25/2024
OD1225-48MBIP68
Specifications
- Part # OD1225-48MBIP68
- Category Panel Accessories
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
OD122548MBIP68
AXIAL FAN
BALL BEARING
120MM
48VDC
SUPPLY VOLTAGE VDC:48V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:120MM
EXTERNAL DEPTH:25MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:90CFM
NOISE RATING:35DB
POWER RATING:3.5W