- Part # OA280AP-11-1TB1869K
- Category Panel Accessories
- Category Fan/Thermal Management for Control Panel
- Weight 7.00 lbs
Product Information
Description:
OA280AP111TB1869K
AC AXIAL FAN
BALL
280MM
1300CFM
115V
NOMINAL RATED VOLTAGE AC:115V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:280MM
EXTERNAL DEPTH:89MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:1300CFM
NOISE RATING:73DB
POWER RATING:210W ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/25/2024
OA280AP-11-1TB1869K
Specifications
- Part # OA280AP-11-1TB1869K
- Category Panel Accessories
- Weight 7.00 lbs
Product Information
Description:
OA280AP111TB1869K
AC AXIAL FAN
BALL
280MM
1300CFM
115V
NOMINAL RATED VOLTAGE AC:115V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:280MM
EXTERNAL DEPTH:89MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:1300CFM
NOISE RATING:73DB