- Part # OA180APL-22-1WB1869K
- Category Panel Accessories
- Category Fan/Thermal Management for Control Panel
- Weight 4.00 lbs
Product Information
Description:
OA180APL221WB1869K
AC AXIAL FAN
BALL
180MM
400CFM
230V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:180MM
EXTERNAL DEPTH:65MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:400CFM
NOISE RATING:65DB
POWER RATING:80W
RATED SPEED:3250RPM
CURRENT RATING:- ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/25/2024
OA180APL-22-1WB1869K
Specifications
- Part # OA180APL-22-1WB1869K
- Category Panel Accessories
- Weight 4.00 lbs
Product Information
Description:
OA180APL221WB1869K
AC AXIAL FAN
BALL
180MM
400CFM
230V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:180MM
EXTERNAL DEPTH:65MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:400CFM
NOISE RATING:65DB
POWER RATING:80W