- Part # MRI58-A-R6-HLD-8-Z-V1-8M-A
- Category Sensors & Switches
- Category Force Sensor
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
MRI58AR6HLD8ZV18MA
MAGNETIC INCREMENTAL ENCODER 58MM CLAMPING FLANGE 6MM HIGH LINEDRIVER 5V DC 8 METER CABLE AXIAL OUTPUT
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/26/2015
MRI58-A-R6-HLD-8-Z-V1-8M-A
Specifications
- Category Sensors & Switches
- Category Force Sensor
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
MRI58AR6HLD8ZV18MA