- Part # MRI40-A-R6-HLD-16-B-V1-10M-A
- Category Sensors & Switches
- Category Position Sensor/Transmitter/Monitor
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
MRI40AR6HLD16BV110MA
MAGNETIC INCREMENTAL ENCODER 40MM CLAMPING FLANGE 6MM HIGH LINEDRIVER 5V DC 10 METER CABLE AXIAL OUTPUT
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/26/2015
MRI40-A-R6-HLD-16-B-V1-10M-A
Specifications
- Category Sensors & Switches
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
MRI40AR6HLD16BV110MA