- Part # TJC36-CXSS-032E-4-SMPW-M
- Category Sensors & Switches
- Category Thermocouple/RTD
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
TJC36CXSS032E4SMPWM
TRANSITION JOINT T/C PROBE
COMPACT
MINIATURE CONN
E TYPE
0 °C TO 300 °C (32 °F TO 570 °F)
0.032 " X 4 " PROBE
40 " CABLE
24 AWG
304 SS
AIR PROBE
EXPOSED
ANSI (STD)
TJC36
EACH
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/7/2026
TJC36-CXSS-032E-4-SMPW-M
Specifications
- Category Sensors & Switches
- Category Thermocouple/RTD
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
TJC36CXSS032E4SMPWM
TRANSITION JOINT T/C PROBE
COMPACT
MINIATURE CONN
E TYPE
0.032 " X 4 " PROBE
40 " CABLE
24 AWG