- Part # TJ36-CXSS-18U-24
- Category Sensors & Switches
- Category Thermocouple/RTD
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
TJ36CXSS18U24
TRANSITION JOINT T/C PROBE
RUGGED
HEAVY DUTY
STRIPPED LEADS
E TYPE
0 °C TO 650 °C
0.125 " X 24 " PROBE
40 " CABLE
24 AWG
304 SS
IMMERSION
UGND
ANSI (STD)
TJ36
EACH
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/7/2026
TJ36-CXSS-18U-24
Specifications
- Part # TJ36-CXSS-18U-24
- Category Sensors & Switches
- Category Thermocouple/RTD
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
TJ36CXSS18U24
TRANSITION JOINT T/C PROBE
RUGGED
HEAVY DUTY
STRIPPED LEADS
E TYPE
0 °C TO 650 °C
0.125 " X 24 " PROBE
40 " CABLE
24 AWG