- Part # BUK455-100A
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
BUK455100A
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR
26A I(D)
100V
0.08OHM
1-ELEMENT
N-CHANNEL
SILICON
METAL-OXIDE SEMICONDUCTOR FET
TO-220AB
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- PHILIPS BUK455100A
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/6/2023
BUK455-100A
Specifications
- Part # BUK455-100A
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
BUK455100A
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR
26A I(D)
100V
0.08OHM