- Part # BUK9230-100B 118.
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
BUK9230100B118
MOSFET
N CHANNEL
100V
0.024OHM
47A
TO-252-3
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:47A
DRAIN SOURCE VOLT VDS:100V
ON RESISTANCE RDS(ON):0.024OHM
RDS(ON) TEST VOLT VGS:10V
THRESHOLD VOLT VGS:1.5V
ROHS COMPLIANT: YES
SUPPLIED
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 5/22/2019
BUK9230-100B 118.
Specifications
- Part # BUK9230-100B 118.
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
BUK9230100B118
MOSFET
N CHANNEL
100V
0.024OHM
47A
TO-252-3
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLT VDS:100V
ON RESISTANCE RDS(ON):0.024OHM
RDS(ON) TEST VOLT VGS:10V
THRESHOLD VOLT VGS:1.5V