- Part # BAS40-04W
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
BAS4004W
SMALL SIGNAL SCHOTTKY DIODE
DUAL SERIES
40 V
120 MA
1 V
200 MA
150 C
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/7/2016
BAS40-04W
Specifications
- Part # BAS40-04W
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
BAS4004W
SMALL SIGNAL SCHOTTKY DIODE
DUAL SERIES
40 V
120 MA
1 V
200 MA