- Part # A48H36CLP
- Category Panel Accessories
- Category Enclosure
- Weight 126.00 lbs
Product Information
Description:
A48H36CLP
ENCLOSURE
CONTINUOUS HINGE
NEMA TYPE 4
8 CLAMPS
POWDER COATED
ANSI 61 GRAY
48" X 36" X 10"
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- NVENT HOFFMAN ENCLOSURES 24570
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 2/24/2025
A48H36CLP
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # A48H36CLP
- Category Panel Accessories
- Category Enclosure
- Weight 126.00 lbs
Product Information
Description:
A48H36CLP
ENCLOSURE
CONTINUOUS HINGE
NEMA TYPE 4
8 CLAMPS
POWDER COATED
ANSI 61 GRAY
48" X 36" X 10"