- Part # MLR105K100
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MLR105K100
CAP
FILM
PET
1UF
100V
RADIAL
CAPACITANCE 1 F
VOLTAGE RATING 100V
DIELECTRIC TYPE METALLIZED PET
CAPACITANCE TOLERANCE 10%
PRODUCT RANGE MLR SERIES
CAPACITOR CASE STYLE
CAPACITOR TERMINALS RADIAL LEADED
ROHS COMPLIANT YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/27/2023
MLR105K100
Specifications
- Part # MLR105K100
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MLR105K100
CAP
FILM
PET
1UF
100V
RADIAL
CAPACITANCE 1 F
VOLTAGE RATING 100V
DIELECTRIC TYPE METALLIZED PET
CAPACITANCE TOLERANCE 10%