- Part # AGL1-NCR1-24U-LA-LAM
- Category Transmission Distribut. Relays
- Category Ground Fault Sensor
- Weight 2.00 lbs
Product Information
Description:
AGL1NCR124ULALAM
GROUND FAULT RELAY
TRIP POINT 50 MA
SPDT LATCHING RELAY OUTPUT
NOISE IMMUNITY
N.O.& N.C. 1 A @ 120 VAC
2 A @ 30 VDC
24 VAC/VDC
BASE
SOLID-CORE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/20/2023
AGL1-NCR1-24U-LA-LAM
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # AGL1-NCR1-24U-LA-LAM
- Category Ground Fault Sensor
- Weight 2.00 lbs
Product Information
Description:
AGL1NCR124ULALAM
GROUND FAULT RELAY
TRIP POINT 50 MA
SPDT LATCHING RELAY OUTPUT
NOISE IMMUNITY
N.O.& N.C. 1 A @ 120 VAC
2 A @ 30 VDC
24 VAC/VDC