- Part # CFS-0100MB
- Category Components
- Category Dip Switch
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
CFS0100MB
DIP SWITCH
SPST-NO
0.1A
6V
SMD
NO. OF CIRCUITS:1CIRCUITS
SWITCH ACTUATOR STYLE:SLIDE
SWITCH MOUNTING:SMD
CONTACT CONFIGURATION:SPST-NO
CONTACT VOLTAGE DC MAX:6V
CONTACT CURRENT DC MAX:100MA
PRODUCT RANGE:CFS SERIES
SWITCHROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
CFS-0100MB
Specifications
- Part # CFS-0100MB
- Category Components
- Category Dip Switch
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
CFS0100MB
DIP SWITCH
SPST-NO
0.1A
6V
SMD
NO. OF CIRCUITS:1CIRCUITS
SWITCH ACTUATOR STYLE:SLIDE
SWITCH MOUNTING:SMD
CONTACT CONFIGURATION:SPST-NO
CONTACT VOLTAGE DC MAX:6V
CONTACT CURRENT DC MAX:100MA