- Part # SPM15-120-Q48P-C
- Category Integrated Circuits
- Category Power Supply/Voltage Converter PC Board Mount
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
SPM15120Q48PC
DC-DC CONVERTER
ISO POL
1O/P
1.3A
15.6W
POWER SUPPLY APPROVALS ITE
NO. OF OUTPUTS 1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX 15.6W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1 12V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1 1.3A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2
WIDTH 25.4MM
ROHS COMPLIANT YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/6/2024
SPM15-120-Q48P-C
Specifications
- Part # SPM15-120-Q48P-C
- Category Integrated Circuits
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
SPM15120Q48PC
DC-DC CONVERTER
ISO POL
1O/P
1.3A
15.6W
POWER SUPPLY APPROVALS ITE
NO. OF OUTPUTS 1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX 15.6W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1 12V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1 1.3A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2
WIDTH 25.4MM