- Part # SPM15-033-Q12P-C
- Category Integrated Circuits
- Category Power Supply/Voltage Converter PC Board Mount
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
SPM15033Q12PC
DC-DC CONVERTER
ISO POL
1O/P
4.5A
14.85W
POWER SUPPLY APPROVALS MEDICAL
NO. OF OUTPUTS 1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX 14.85W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1 3.3V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1 4.5A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2
WIDTH 25.4MM
ROHS COMPLIANT YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/6/2024
SPM15-033-Q12P-C
Specifications
- Part # SPM15-033-Q12P-C
- Category Integrated Circuits
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
SPM15033Q12PC
DC-DC CONVERTER
ISO POL
1O/P
4.5A
14.85W
POWER SUPPLY APPROVALS MEDICAL
NO. OF OUTPUTS 1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX 14.85W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1 3.3V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1 4.5A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2
WIDTH 25.4MM