- Part # MGJ6T24F24MC-R7
- Category Integrated Circuits
- Category Power Supply/Voltage Converter PC Board Mount
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
MGJ6T24F24MCR7
DC-DC CONVERTER
3 O/P
6W
POWER SUPPLY APPROVALS GATE DRIVE
NO. OF OUTPUTS 3 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX 6W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1 24V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1 62.5MA
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2 24V
INPUT VOLTAGE DC MIN 18V
ROHS COMPLIANT YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
MGJ6T24F24MC-R7
Specifications
- Part # MGJ6T24F24MC-R7
- Category Integrated Circuits
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
MGJ6T24F24MCR7
DC-DC CONVERTER
3 O/P
6W
NO. OF OUTPUTS 3 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX 6W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1 24V
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2 24V
INPUT VOLTAGE DC MIN 18V