- Part # MGJ6T24150505MC-R7
Description:
MGJ6T24150505MCR7
DC-DC CONVERTER
MEDICAL
3 O/P
6W
POWER SUPPLY APPLICATIONS:GATE DRIVE
DC / DC CONVERTER TYPE:-
INPUT RATIO:2:1
OUTPUT POWER MAX:6W
NO. OF OUTPUTS:3 OUTPUT
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:15V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:240MA ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
MGJ6T24150505MC-R7
Specifications
- Part # MGJ6T24150505MC-R7
Description:
MGJ6T24150505MCR7
DC-DC CONVERTER
MEDICAL
3 O/P
6W
DC / DC CONVERTER TYPE:-
INPUT RATIO:2:1
OUTPUT POWER MAX:6W
NO. OF OUTPUTS:3 OUTPUT
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:15V