- Part # MGJ6D122005WMC-R7
Description:
MGJ6D122005WMCR7
DC-DC CONVERTER
2 O/P
4.8W
POWER SUPPLY APPROVALS GATE DRIVE
NO. OF OUTPUTS 2 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX 4.8W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1 20V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1 240MA
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2 -5V
PRODUCT RANGE MGJ6 SERIES
ROHS COMPLIANT YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
MGJ6D122005WMC-R7
Specifications
- Part # MGJ6D122005WMC-R7
Description:
MGJ6D122005WMCR7
DC-DC CONVERTER
2 O/P
4.8W
NO. OF OUTPUTS 2 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX 4.8W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1 20V