- Part # MGJ2D242005SC
Description:
MGJ2D242005SC
DC/DC CONVERTER
2W
20V/-5V
0.08A/0.04A
NO. OF OUTPUTS:2 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:2W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:20V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:80MA
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-5V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 2:40MA
WIDTH:9.95MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/6/2024
MGJ2D242005SC
Specifications
- Part # MGJ2D242005SC
Description:
MGJ2D242005SC
DC/DC CONVERTER
2W
20V/-5V
0.08A/0.04A
NO. OF OUTPUTS:2 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:2W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:20V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:80MA
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-5V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 2:40MA