- Part # LQM18FN100M00D
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
LQM18FN100M00D
POWER INDUCTOR
10UH
0.05A
0603
SHLD
INDUCTANCE:10ªH
RMS CURRENT (IRMS):50MA
INDUCTOR CONSTRUCTION:SHIELDED
SATURATION CURRENT (ISAT):-
PRODUCT RANGE:LQM18F SERIES
POWER INDUCTOR CASE:1.6MM X 0.8MM X 0.8MM
DC RESISTANCE ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/26/2020
LQM18FN100M00D
Specifications
- Part # LQM18FN100M00D
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
LQM18FN100M00D
POWER INDUCTOR
10UH
0.05A
0603
SHLD
INDUCTANCE:10ªH
RMS CURRENT (IRMS):50MA
INDUCTOR CONSTRUCTION:SHIELDED
SATURATION CURRENT (ISAT):-
PRODUCT RANGE:LQM18F SERIES