- Part # LQG15HS15NJ02D
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
LQG15HS15NJ02D
INDUCTOR
15NH
0.45A
0402
MULTILAYER
PRODUCT RANGE:LQG15HS_02 SERIES
INDUCTANCE:15NH
DC CURRENT RATING:450MA
HIGH FREQUENCY INDUCTOR CASE:0402 [1005 METRIC]
INDUCTOR CONSTRUCTION:MULTILAYER
DC RESISTANCE MAX:0.32OHM
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/6/2024
LQG15HS15NJ02D
Specifications
- Part # LQG15HS15NJ02D
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
LQG15HS15NJ02D
INDUCTOR
15NH
0.45A
0402
MULTILAYER
INDUCTANCE:15NH
DC CURRENT RATING:450MA
DC RESISTANCE MAX:0.32OHM