- Part # DFE18SBN1R0ME0L
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
DFE18SBN1R0ME0L
INDUCTOR
1UH
1.8A
20%
WIREWOUND
INDUCTANCE 1 H
RMS CURRENT (IRMS) 1.8A
INDUCTOR CONSTRUCTION WIREWOUND
SATURATION CURRENT (ISAT) 1.9A
PRODUCT RANGE DFE18SBN_E0 SERIES
POWER INDUCTOR CASE 1.6MM X 0.8MM X 0.8MM
DC RESISTANCE
ROHS COMPLIANT YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/6/2024
DFE18SBN1R0ME0L
Specifications
- Part # DFE18SBN1R0ME0L
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
DFE18SBN1R0ME0L
INDUCTOR
1UH
1.8A
20%
WIREWOUND
INDUCTANCE 1 H
RMS CURRENT (IRMS) 1.8A
SATURATION CURRENT (ISAT) 1.9A