- Part # BLM21PG331SH1D
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
BLM21PG331SH1D
FERRITE BEAD
0.07OHM
1.5A
0805
IMPEDANCE @ 100MHZ:330OHM
FERRITE CASE STYLE:0805 [2012 METRIC]
PRODUCT RNG:BLM21P SERIES
DC CURRENT RATING:1.5A
DC RESISTANCE MAX:0.07OHM
IMPEDANCE TOLERANCE: 25%
AUTOMOTIVE QUALIFICATION
ROHS COMPLIANT: YES
SU
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/6/2024
BLM21PG331SH1D
Specifications
- Part # BLM21PG331SH1D
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
BLM21PG331SH1D
FERRITE BEAD
0.07OHM
1.5A
0805
IMPEDANCE @ 100MHZ:330OHM
PRODUCT RNG:BLM21P SERIES
DC CURRENT RATING:1.5A
DC RESISTANCE MAX:0.07OHM
IMPEDANCE TOLERANCE: 25%