- Part # #262LY-101K
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
262LY101K
INDUCTOR
100UH
0.2A
10%
POWER
PRODUCT RANGE:8RBS SERIES
INDUCTANCE:100ªH
RMS CURRENT (IRMS):-
SATURATION CURRENT (ISAT):200MA
DC RESISTANCE MAX:2OHM
INDUCTANCE TOLERANCE:ª 10%
SVHC:NO SVHC (27-JUN-2018) ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 5/22/2019
#262LY-101K
Specifications
- Part # #262LY-101K
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
262LY101K
INDUCTOR
100UH
0.2A
10%
POWER
PRODUCT RANGE:8RBS SERIES
INDUCTANCE:100ªH
RMS CURRENT (IRMS):-
DC RESISTANCE MAX:2OHM
INDUCTANCE TOLERANCE:ª 10%