- Part # P6KE16A-RH
- Category Lighting
- Category Incandescent Lamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
P6KE16ARH
TVS DIODE
600W
16V
DO-15
REVERSE STAND-OFF VOLTAGE VRWM:13.6V
BREAKDOWN VOLTAGE RANGE:15.2V TO 16.8V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:22.5V
DIODE CONFIG
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 8/9/2011
P6KE16A-RH
Specifications
- Part # P6KE16A-RH
- Category Lighting
- Category Incandescent Lamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
P6KE16ARH
TVS DIODE
600W
16V
DO-15
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:22.5V