- Part # MCTCE250V24K39X2
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MCTCE250V24K39X2
CAPACITOR MOTOR RUN 2/4UF
250V
10%
RADIAL
CAPACITANCE 1:4 F
CAPACITANCE 2:2 F
CAPACITANCE TOLERANCE: 10%
VOLTAGE RATING:250VAC
CAPACITOR TERMI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/29/2014
MCTCE250V24K39X2
Specifications
- Part # MCTCE250V24K39X2
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MCTCE250V24K39X2
CAPACITOR MOTOR RUN 2/4UF
250V
10%
RADIAL
CAPACITANCE 1:4 F
CAPACITANCE 2:2 F
CAPACITANCE TOLERANCE: 10%
VOLTAGE RATING:250VAC