- Part # MCSD75-181KU
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MCSD75181KU
INDUCTOR
180UH
510MA
10%
PRODUCT RNG:MCSD75 SERIES
INDUCTANCE:180 H
RMS CURRENT (IRMS):510MA
SATURATION CURRENT (ISAT)
INDUCTOR CONSTRUCTION:UNSHIELDED
DC RESISTANCE MAX:0.65OHM
PWR INDUCTOR CASE:7.8MM X 7MM X 5MM
ROHS COMPLIANT: YES
SUPPLIED
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/11/2018
MCSD75-181KU
Specifications
- Part # MCSD75-181KU
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MCSD75181KU
INDUCTOR
180UH
510MA
10%
PRODUCT RNG:MCSD75 SERIES
INDUCTANCE:180 H
RMS CURRENT (IRMS):510MA
SATURATION CURRENT (ISAT)
DC RESISTANCE MAX:0.65OHM