- Part # MCSD43-100MU
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MCSD43100MU
INDUCTOR
10UH
1.2A
+20%
INDUCTANCE:10¦H
RMS CURRENT (IRMS):-
INDUCTOR CONSTRUCTION:UNSHIELDED
SATURATION CURRENT (ISAT):1.04A
PRODUCT RANGE:MCSD43 SERIES
POWER INDUCTOR CASE:4MM X 4.5MM X 3.2MM
DC RESISTANCE MAX:0.182OHM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/6/2024
MCSD43-100MU
Specifications
- Part # MCSD43-100MU
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MCSD43100MU
INDUCTOR
10UH
1.2A
+20%
INDUCTANCE:10¦H
RMS CURRENT (IRMS):-
PRODUCT RANGE:MCSD43 SERIES