- Part # MCRH63V108M16X32-RH
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MCRH63V108M16X32RH
CAPACITOR ALUM ELEC 1000UF
63V
20%
RADIAL
CAPACITANCE:1000 F
CAPACITANCE TOLERANCE: 20%
VOLTAGE RATING:63V
LIFE TIME @ TEMPERATURE:2000 HOURS @
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
MCRH63V108M16X32-RH
Specifications
- Part # MCRH63V108M16X32-RH
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MCRH63V108M16X32RH
CAPACITOR ALUM ELEC 1000UF
63V
20%
RADIAL
CAPACITANCE:1000 F
CAPACITANCE TOLERANCE: 20%
VOLTAGE RATING:63V