- Part # MCR30W224K1HL5L-RH
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MCR30W224K1HL5LRH
CAPACITOR CERAMIC 0.22UF
50V
X7R
10%
RAD
CAPACITANCE:0.22F
CAPACITANCE TOLERANCE: 10%
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
VOLTAGE RATING:50V
CAPACI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/29/2014
MCR30W224K1HL5L-RH
Specifications
- Part # MCR30W224K1HL5L-RH
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MCR30W224K1HL5LRH
CAPACITOR CERAMIC 0.22UF
50V
X7R
10%
RAD
CAPACITANCE:0.22F
CAPACITANCE TOLERANCE: 10%
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
VOLTAGE RATING:50V