- Part # MCR20W473K1HL5L-RH
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MCR20W473K1HL5LRH
CERAMIC CAPACITOR 0.047UF 100V
X7R
10%
RADIAL
CAPACITANCE:47000PF
VOLTAGE RATING:100V
PRODUCT RANGE:MCR SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:ª 10%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
LEAD SPACING:6.35MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 5/22/2019
MCR20W473K1HL5L-RH
Specifications
- Part # MCR20W473K1HL5L-RH
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MCR20W473K1HL5LRH
CERAMIC CAPACITOR 0.047UF 100V
X7R
10%
RADIAL
CAPACITANCE:47000PF
VOLTAGE RATING:100V
PRODUCT RANGE:MCR SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:ª 10%
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R