- Part # MCGPR35V107M8X11-RH
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MCGPR35V107M8X11RH
CAPACITOR ALUM ELEC 100UF
35V
20%
RADIAL
CAPACITANCE:100 F
CAPACITANCE TOLERANCE: 20%
VOLTAGE RATING:35V
ESR:1.9894OHM
LIFE TIME @ TEMPERATURE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
MCGPR35V107M8X11-RH
Specifications
- Part # MCGPR35V107M8X11-RH
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MCGPR35V107M8X11RH
CAPACITOR ALUM ELEC 100UF
35V
20%
RADIAL
CAPACITANCE:100 F
CAPACITANCE TOLERANCE: 20%
VOLTAGE RATING:35V
ESR:1.9894OHM