- Part # MCGPR16V478M16X26-RH
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MCGPR16V478M16X26RH
CAPACITOR ALUM ELEC 4700UF
16V
20%
RADIAL
CAPACITANCE:4700 F
CAPACITANCE TOLERANCE: 20%
VOLTAGE RATING:16V
LIFE TIME @ TEMPERATURE:2000 HOURS @
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
MCGPR16V478M16X26-RH
Specifications
- Part # MCGPR16V478M16X26-RH
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MCGPR16V478M16X26RH
CAPACITOR ALUM ELEC 4700UF
16V
20%
RADIAL
CAPACITANCE:4700 F
CAPACITANCE TOLERANCE: 20%
VOLTAGE RATING:16V