- Part # MC0805N3R3C500A2.54MM
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
MC0805N3R3C500A254MM
CERAMIC CAPACITOR 3.3PF 50V
C0G
0.25PF
RADIAL
CAPACITANCE:3.3PF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 0.25PF
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:C0G / NP0
LEAD SPACING:2.54MM
PRODUCT RANGE:- ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 11/6/2024
MC0805N3R3C500A2.54MM
Specifications
- Part # MC0805N3R3C500A2.54MM
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
MC0805N3R3C500A254MM
CERAMIC CAPACITOR 3.3PF 50V
C0G
0.25PF
RADIAL
CAPACITANCE:3.3PF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 0.25PF
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
LEAD SPACING:2.54MM