- Part # MC0805N150J500A2.54MM
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MC0805N150J500A254MM
CERAMIC CAPACITOR 15PF 50V
C0G/NP0
5%
RADIAL
CAPACITANCE:15PF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 5%
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:C0G / NP0
LEAD SPACING:2.54MM
PRODUCT RANGE:-
PRODUCT DIAMETER:-ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/6/2024
MC0805N150J500A2.54MM
Specifications
- Part # MC0805N150J500A2.54MM
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MC0805N150J500A254MM
CERAMIC CAPACITOR 15PF 50V
C0G/NP0
5%
RADIAL
CAPACITANCE:15PF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 5%
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
LEAD SPACING:2.54MM