- Part # CV05E5001
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
CV05E5001
CAPACITOR TRIMMER 5.5PF-50PF
200V
THD
CAPACITANCE RANGE:5.5PF - 50PF
ADJUSTMENT TYPE:TOP
VOLTAGE RATING:200V
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/29/2014
CV05E5001
Specifications
- Part # CV05E5001
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
CV05E5001
CAPACITOR TRIMMER 5.5PF-50PF
200V
THD
CAPACITANCE RANGE:5.5PF - 50PF
ADJUSTMENT TYPE:TOP
VOLTAGE RATING:200V