- Part # 15KE15ARH
- Category Lighting
- Category Incandescent Lamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
15KE15ARH
TVS DIODE
1.5KW
15V
DO-201AE
REVERSE STAND-OFF VOLTAGE VRWM:12.8V
BREAKDOWN VOLTAGE RANGE:14.3V TO 15.8V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:21.2V
DIODE CO
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/6/2011
15KE15ARH
Specifications
- Part # 15KE15ARH
- Category Lighting
- Category Incandescent Lamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
15KE15ARH
TVS DIODE
1.5KW
15V
DO-201AE
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:21.2V