- Part # 1.5KE12C-RH
- Category Lighting
- Category Incandescent Lamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
15KE12CRH
TVS DIODE
1.5KW
12V
DO-201AE
REVERSE STAND-OFF VOLTAGE VRWM:9.72V
BREAKDOWN VOLTAGE RANGE:10.8V TO 13.2V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:17.3V
DIODE CO
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 8/9/2011
1.5KE12C-RH
Specifications
- Part # 1.5KE12C-RH
- Category Lighting
- Category Incandescent Lamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
15KE12CRH
TVS DIODE
1.5KW
12V
DO-201AE
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:17.3V